Тройка на Кийс за 4 секунди до края избутва номер 20 Оклахома зад номер 3 Тексас, спечелвайки титлата от Big 12.
AP News | 2024-02-29 | 04:56:19

НОРМАН, Оклахома (AP) — Лекси Кийс удари зелена тройка с Остават 4 секунди, за да помогнат на номер 20 Оклахома да победи третия в ранглистата Тексас със 71-70 в сряда вечерта и да спечели титлата от Големите 12.

След вълна от действия, Оклахома получи притежание на топката, изоставайки със 70-68 с 13,4 оставащи секунди. Скайлър Ван пропусна, но се измъкна до топката и я спаси на Кийс. Тя удари ъглов удар, за да увеличи общия си резултат от играта до 16 точки.

Тексас извика таймаут след коша на Кийс, но не можа да нанесе добър удар преди сирената.

Оклахома вече спечели 12 от 13.

Пейтън Верхулст вкара 18 точки за Оклахома (21-7, 15-2 Big 12), който раздели титлата от редовния сезон на конференцията с Тексас миналия сезон. Оклахома влезе в нощта с преднина от един мач и два оставащи мача за двата отбора.

Медисън Букър имаше 26 точки, осем борби и седем асистенции за Лонгхорнс (26-4, 13-4), които спечелиха осем поредни победи след загубата у дома от Оклахома миналия месец.

Тексас водеше през по-голямата част от мача, а Лонгхорнс водеха с 60-54, отивайки към четвъртото място. Алия Мур от Тексас отпадна с фаул при оставащи 6:33 и Лонгхорнс напреднаха с 64-58. Оклахома се отдръпна и най-накрая поведе с скачане на основната линия от Кийс, което изведе Sooners с 67-66 при оставащи 3:20.

Verhulst фалира с 49,6 секунди оставащи и Тексас напред с 68-67. Букър изпълни наказателните удари, за да поведе Лонгхорнс със 70-67, поставяйки финалната последователност.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Тексас: Лонгхорнс направиха много неща както трябва, но бяха надиграни с 21-10 през четвъртата четвърт. Загубата може да струва на Тексас номер 1.

Оклахома: Sooners показаха устойчивост. Тексас ги задържа до 2-за-18 стрелба в четвъртината, за да поведе с 21-10. Можеше да бъде и по-лошо — Букър вкара дълбоко отчаян тройка в изтичането на първото тримесечие, но кошницата беше отменена при преглед.

Тексас: домакин на BYU в финал на редовния сезон в събота.

Оклахома: гостува на Канзас във финала на редовния сезон в събота.